afdrukken
Archief

Podium: 'Wie ik ben en waar ik ga'

Dit eerste Podium vond plaats op woensdag 28 april 2010 in de inspirerende omgeving van Media Plaza in Utrecht. Een uitgebreide samenvatting van deze bijeenkomst kunt u lezen in het gespreksverslag.

In dit eerste podium stond het advies ‘Wie ik ben en waar ik ga’ van de Raad voor Verkeer en Waterstaat centraal. In de komende decennia zijn ingrijpende verschuivingen in bevolkingsomvang en -samenstelling te verwachten die van invloed zullen zijn op de mobiliteit. Dit zijn zowel demografische ontwikkelingen (vergrijzing, toename niet-westerse allochtonen, een nieuwe ICT-gerichte generatie) als meer ruimtelijke ontwikkelingen (krimp en groei van de bevolking in verschillende landsdelen). Een andere in het oog springende ontwikkeling is de verandering in leefstijlen van verschillende sociale milieus. Verwacht wordt dat moderne waarden, zoals bezitten en verwennen, sterker worden, terwijl traditionele waarden, zoals behouden en gezagsgetrouwheid, aan belang zullen inboeten.

De Raad voor Verkeer en Waterstaat heeft over deze onderwerpen een advies met de titel ‘Wie ik ben en waar ik ga’ uitgebracht aan de minister van Verkeer en Waterstaat. Het doel van dit advies is om handvatten aan te reiken om ontwikkelingen in bevolkingsomvang en samenstelling, sociaal-economische factoren en leefstijlen meer centraal te stellen in het mobiliteitsbeleid. Naast de discussie over hoe wij ons kunnen voorbereiden op de toekomst, wil de Raad met dit advies ook de discussie aanzwengelen over de toegevoegde waarde van een leefstijlbenadering in het mobiliteitsbeleid.

XTNT heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan de totstandkoming van dit advies. Reden om met onze klanten van gedachten te wisselen over het advies.

Programma

Wij begonnen de bijeenkomst met een toelichting op de uitkomsten van het advies ‘Wie ik ben en waar ik ga’. De nadruk lag echter niet op een uitgebreide presentatie van het advies maar op de discussie: aan de hand van stellingen discussieerden wij met de deelnemers over de invloed van toekomstige ontwikkelingen die de hoofdlijnen van het beleid in ons vakgebied kunnen veranderen. Waar mogelijk vertaalden wij dit naar concrete toepassingen voor de praktijk van morgen.


Reacties

Er zijn nog geen reacties gegeven. Geef hieronder als eerste een reactie!

Reageer